EĞİTİM DETAYLARI

ICF Onaylı Profesyonel Koçluk

Erken Kayıt İndirimini Kaçırma, Hemen Başvur !

Formu doldurun, eğitim danışmanlarımız sizi arasın.


  ICF Onaylı Profesyonel Koçluk

  CampusPlus Bursa’da Yüz yüze 48 Saatlik Bireysel Profesyonel Koçluk Eğitimi

  ICF onaylı Bireysel Koçluk ve Kurumsal Koçluk eğitiminin birinci modülü olan Bireysel Koçluk, toplam 48 saatlik bir eğitimdir.
  Eğitim 4 hafta olmak üzere Cumartesi ve Pazar günleri verilmektedir. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından akredite edilen Bireysel & Kurumsal Koçluk Programı, Profesyonel Koç olmak istiyorsanız size birbirinden eşsiz avantajlar sunuyor.

  Temel eğitimden Bireysel ve Kurumsal Koçluğa doğru yapacağınız bu yolculukta, ilk modülden itibaren Koçluk yapmaya başlayacak ve isterseniz ICF unvan başvurusu yapabileceksiniz.

  BİREYSEL KOÇLUK MODÜLÜ (INDIVIDUAL COACHING)

  Bu eğitimde, bireysel Koçluk görüşmesinin temellerini birlikte inşa ediyoruz. “Bireysel Profesyonel Koçluk” Modülü ile, bir yandan kendinize ve dünyaya bütünsel bakmayı, diğer yandan da “ICF Temel Yetkinliklerini ve Kilit Becerileri”ni öğreniyor ve koçluk uygulamaları sayesinde, Bireysel Koçluk görüşme modelinizi yapılandırıyorsunuz

  I. BÖLÜM – KOÇLUK METODU
  KOÇLUK GİRİŞ
  UYUM
  DİNLEME – NETLEŞTİRME
  GÜVEN – GÜVEN OLUŞTURMAK
  MERAK VE SEZGİ
  2 BİREY 1 ZİHİN
  GÜÇLÜ SORULAR VE METAFORLAR

  2. BÖLÜM – KOÇLUK GÖRÜŞMESİ VE YAPILANDIRMA
  Bu bölümde Koçluk görüşmesinin mihenk taşlarını oluşturup, kişilerde takdir ve geri bildirim yöntemini kullanarak farkındalık kazanmalarını sağlamayı öğrenirsiniz. Johari Penceresi yöntemiyle tanışıp, kişinin kör alanlarını belirleyebilir, Öz Kimlik Piramidi’yle değerlerimizin farkında olup, Yaşam Çarkı ile kişinin geliştirmesi gereken alanlarını belirleyip, Ölçüm ve Değerlendirme yapmayı öğreniriz.

  GÖRÜŞME YAPISI
  TAKDİR VE GERİ BİLDİRİMİ
  JOHARI PENCERESİ
  ÖZ KİMLİK PİRAMİDİ
  YAŞAM ÇARKI ÖLÇÜM VE DEĞERLENDİRME

  3. BÖLÜM – KOÇLUK TEMEL YETKİNLİKLERİ
  Bu bölüm ICF TEMEL YETKİNLİKLER ve KOÇLUK DURUŞU başlıklarını içermektedir. Koçluk etik standartlarını anlar ve bunları tutarlılıkla uygulamayı öğrenirsiniz. Açık, meraklı, esnek ve kişi merkezli zihin yapısı geliştirme yeteneği kazanır, Koçluk anlaşmalarını oluşturarak sürdürmeyi ve Koçluk duruşunu nasıl koruyabileceğinizi öğrenirsiniz.

  Bireysel Koç Eğitim Programı, kişilerin kendi içsel güçlerini kullanmaları, potansiyellerinin farkına varmaları ve istedikleri değişimi yaratmaları için hazırlanmış çözüm odaklı bir süreç programıdır. Bu programı tamamladıklarında katılımcılar, kendi yaşamlarının koçu olabilecekleri gibi profesyonel anlamda koçluk mesleğini yapmaya başlayabilecek ve isterlerse ICF’e unvan başvurusunda bulunabileceklerdir.

  🔸 Eğitim süresi: 48 Saat
  🔸 Kontenjan: 10 Kişi
  🔸 Eğitim başlangıç tarihi: 24 Nisan
  🔸 Eğitim 4 hafta olmak üzere Cumartesi ve Pazar günleri verilmektedir.
  🔸 Eğitmenler: Canan Filiz / Erkan Aslan
  ✔ ICF Onaylı (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Sertifikası

  📞 İletişim ve Bilgi: 0552 881 08 85